Հունաստանում անտառային հրդեհների հետևանքով զոհերի քանակը հասել է 83-ի:
Տուժել է առնվազն 187 մարդ՝ 164 մեծահասակ և 23 երեխա: Ըստ չստուգված տվյալների, ավելի քան 100 անհետ կորած կա, գրում է ՌԻԱ Նովոստին Sputnik Հունաստանի վրա հղումով:
Վերջին օրերին Հունաստանում 40 աստիճան շոգ է, իրավիճակը վատթարացնում է ուժեղ քամին, որի պատճառով հրշեջները չեն կարողանում մարել կրակը: Վարչապետ Ալեքսիս Ցիպրասը եռօրյա սուգ է հայտարարել:
Հունաստանի Ատտիկա շրջանում արտակարգ դրություն է հայտարարված: Հունաստանի դատախազությունը սկսել է հետաքննել բռնկումների պատճառները: Փրկարարների թիմերը շարունակում են որոնողական աշխատանքները:

Число жертв в результате лесных пожаров в Греции возросло до 83 человек.
Ранения получили не менее 187 человек (164 взрослых и 23 ребенка). Без вести пропавшими, по неподтвержденным данным, могут оставаться более 100 человек, пишет РИА Новости со ссылкой на Sputnik Греция.
В последние дни в Греции стоит 40-градусная жара, ситуация усугубляется сильным ветром, из-за чего пожарные не могут справиться с огнем. Премьер-министр страны Алексис Ципрас объявил в стране трехдневный траур по погибшим.
В Греции на этой неделе произошло несколько крупных лесных пожаров, в Аттике объявлено чрезвычайное положение. Прокуратура Греции начала расследование причин пожаров. Команды спасателей продолжают поиски пропавших.