Մեքսիկական Aeromexico ավիաընկերության Embraer 190 ուղևորատար ինքնաթիռը, որը կատարում էր Դուրանգո-Մեխիկո AM2431 չվերթը, վթարի է ենթարկվել Գուադալուպե Վիկտորիա օդանավակայանում թռիչքի պահին: Այդ մասին Twitter-ում հայտնել է ավիաընկերությունը:
Ըստ տրանսպորտի նախարար Ժերարո Ռուիս Էսպարսայի, ինքնաթիռում 97 ուղևոր է եղել և անձնակազմի 4 անդամ:
Ինչպես հայտնել է Դուրանգո գավառի նահանգապետ Խոսե Աիսպուրոն, վթարի հետևանքով ոչ ոք չի զոհվել: Ըստ նախնական տվյալների, տուժել է 85 մարդ: Նրանցից, ըստ առողջապահության նախարարության, 18 մարդ է հոսպիտալացվել, գրում է Deutsche Welle-ն:
Ինքնաթիռը վայր է ընկել բարձրություն հավաքելիս՝ օդանավակայանից ոչ հեռու: Պատահարի պատճառները ճշտվում են: Աղետի վայրում են հրշեջներն ու փրկարարները:
Ավելի վաղ Կուբայում վթարի էր ենթարկվել Global Air մեքսիկական ավիաընկերության ինքնաթիռը, որի հետևանքով 110 մարդ է զոհվել:

1 Август 2018 - 06:14 AMT
Пассажирский самолет Embraer 190 мексиканской авиакомпании Aeromexico, выполнявший рейс AM2431 по маршруту Дуранго – Мехико, потерпел крушение при взлете в аэропорту Гуадалупе Виктория. Об этом в Twitter сообщила пресс-служба авиакомпании.
По данным министра траспорта Мексики Жерардо Руиса Эспарсы, на борту находились 97 пассажиров и 4 члена экипажа.
Как сообщил в Twitter губернатор провинции Дуранго Хосе Аиспуро, в результате крушения никто не погиб. По предварительным данным, пострадали 85 человек. Из них, по данным министерства здравоохранения, 18 человек были доставлены в больницу, пишет Deutsche Welle.
Лайнер рухнул при наборе высоты в поле – в непосредственной близости от аэропорта. Причины произошедшего уточняются. Над местом катастрофы поднимаются клубы дыма. В район ЧП выехали пожарные и спасатели.
Ранее на Кубе потерпел крушение самолет мексиканской авиакомпании Global Air. Количество погибших составило 110 человек.