Սահմանապահ զորքերում կառուցվածքային փոփոխություններ են սպասվում: Այդ հարցը քննարկվել է օգոստոսի 8-ին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանի՝ ՀՀ ԱԱԾ Սահմանապահ զորքերի վարչական համալիր այցելության ժամանակ:
Այցի նպատակն է եղել տեղում ծանոթանալ աշխատանքային ընթացքին, ղեկավար կազմի հետ քննարկել նախորդ վեց ամիսների կատարված աշխատանքները, հայտնում է ԱԱԾ լրատվական կենտրոնը:
Սահմանապահ զորքերի հրամանատար, գնդապետ Վաղինակ Սարգսյանը ներկայացրել է կիսամյակային հաշվետվությունը, անդրադարձավ առկա խնդիրներին:
Հաշվետվությունը և ընթացիկ կազմակերպչական աշխատանքների վերաբերյալ զեկույցները լսելուց հետո ծառայության տնօրենը նշել է իր դիտողությունները և հանձնարարել հնարավորինս սեղմ ժամկետներում կատարել համապատասխան շտկումներ:
Անդրադառնալով սահմանապահ զորքերում սպասվող կառուցվածքային փոփոխություններին՝ տնօրենը շեշտել է, որ այդ փոփոխությունները միայն կնպաստեն արդեն իսկ կայացած ռազմական կառույցի էլ ավել արդյունավետ և համակարգված աշխատանքներին:
ՀՀ ԱԱԾ տնօրեն Վանեցյանը շրջել է նաև ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի համալիրում, եղել ավտոպարկում, ծանոթացել սպորտային համալիրի և կինոլոգիական կենտրոնի պայմաններին:

Директор Службы национальной безопасности (СНБ) Армении Артур Ванецян 8 августа посетил административный комплекс Пограничных войск СНБ РА. Об этом сообщает пресс-служба СНБ Армении.
Целью визита было ознакомление на месте с рабочим процессом, обсуждение с руководящим составом выполненной за минувшие 6 месяцев работы. Командир Пограничных войск СНБ Армении, полковник Вагинак Саркисян представил полугодовой отчет и коснулся существующих проблем.
Заслушав отчет и доклады о текущих организационных работах, директор СНБ представил свои замечания и поручил в максимально сжатые сроки осуществить соответствующие доработки.
В ходе посещения были обсуждены также ожидаемые структурные изменения в Пограничных войсках. Ванецян подчеркнул, что эти изменения будут только способствовать повышению эффективности и более скоординированной работе этой уже состоявшейся военной структуры.
Ванецян совершил также экскурсию по комплексу, побывал в автопарке, ознакомился с условиями спорткомплекса и кинологического центра.