ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ևս կհարցաքննվի Մարտի 1-ի գործով, լրագրողների հետ զրույցում հայտնել է ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության պետ Սասուն Խաչատրյանը։
«Հարցաքննվելու են բոլորը, ովքեր առնչություն են ունեցել այս գործին, առանց բացառության, այո, հարցաքննվելու է նաև Սերժ Սարգսյանը», – հայտարարել է ՀՔԾ պետը։
2008-ի ի փետրվարի 19-ին ՀՀ նախագահի ընտրություններում, պաշտոնական տվյալներով, հաղթել էր Սերժ Սարգսյանը, որն այդ ժամանակ զբաղեցնում էր դեռևս երկրի վարչապետի պաշտոնը:
Ավելի վաղ, Մարտի 1-ի գործով ներգրավվել է երեք մեղադրյալ՝ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Միքայել Հարությունյանը, ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովը:

Third Armenian President Serzh Sargsyan will also be called in for questioning over a 10-year-old case on clashes between the police and protesters that followed the presidential election of 2008.
As part of the same investigation, second President Robert Kocharyan and CSTO Secretary General Yuri Khachaturov were arrested but later released on bail.
“Everyone who has ever been related to the case will be questioned,” head of the Special Investigation Service Sasun Khachatryan said, confirming that Sargsyan will also be summoned for questioning.
Kocharyan and Khachaturov were charged with overthrowing the constitutional order of Armenia back on March 1, 2008.