Հայաստանում Կալաշնիկովի նոր՝ AK-12 և AK-15 նմուշների արտադրություն կհիմնվի, իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Օգոստոսի 21-ին Royalsys Engineering ընկերության նախագահ Դավիթ Գալստյանը և «Կալաշնիկով» կոնցերնի փոխտնօրեն Անդրեյ Բարիշնիկովը ստորագրել են պայմանագիր Հայաստանի Հանրապետությունում Կալաշնիկովի նոր AK-12 և AK-15 նմուշների արտադրություն հիմնելու նպատակով», – գրել է նա:
Ավելի վաղ, ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը «Արմիա 2018» միջազգային ռազմատեխնիկական ցուցահանդեսի և «Ազգային անվտանգության շաբաթ» համաժողովի շրջանակում հանդիպել է «Ռոսաբարոնէքսպորտ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ալեքսանդր Միխեևի հետ:

Armenia will start producing new AK-12 and AK-15 assault rifles, designed and manufactured by Kalashnikov Concern, Armenian Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannisyan said in a Facebook post.
According to Hovhannisyan, a corresponding agreement was signed by Royalsys Engineering Director Davit Galstyan and Deputy Director of Kalashnikov Concern Andrei Baryshnikov.
Defense Minister Davit Tonoyan on Tuesday, August 21 met Director General Alexander Mikheev of Rosoboronexport on the sidelines of Army-2018 international military and technical forum which is set to run through August 26.