2018-ի օգոստոսի 29-ին «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի կողմից մարվել և շրջանառության մեջ դրվել է երկու նամականիշ՝ նվիրված «Հայաստան- Հնդկաստան համատեղ թողարկում. Ազգային պարեր» թեմային:
Յուրաքանչյուր փոստային նամականիշ ունի 280 դրամ անվանական արժեք: Նամականիշերը տպագրված են Ֆրանսիայի Cartor տպագրատանը՝40 000 տպաքանակով: Հայկական նամականիշի հեղինակն է «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի դիզայներ Վահագն Մկրտչյանը: Հնդկական նամականիշի հեղինակն էդիզայներ Սուրեշ Կումարը:
Առաջին նամականիշի վրա պատկերված է հայկական «Հով Արեք» պարը, որի հիմքում ընկած է «Հով արեք, սարեր ջան» քնարական ժողովրդական երգը՝ներառված Կոմիտասի հավաքածուի մեջ: Պարը կատարում են կանայք, ովքեր այն դարձնում են ավելի նրբագեղ և քնքուշ:
Երկրորդ նամականիշի վրա պատկերված է հնդկական «Մանիպուրի» պարը, որը հնդկական դասական պարային հիմնական ոճերից մեկն է: Այն ծագել է Հնդկաստանի հեռավոր արևելքում գտնվող Մանիպուր նահանգում:
Ավանդական «Մանիպուրի» պարը բաղկացած է նուրբ, քնարական և հեզաճկուն շարժումներից: Նամականիշերի մարումն իրականացրեցին Հայաստանի Հանրապետության տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների փոխնախարար Արմեն Արզումանյանը, Հայաստանի Հանրապետությունում Հնդկաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ն. Գ. Յոգեշվար Սանգվանը, Հնդկաստանի Փոստի ֆիլատելիայի գծով փոխտնօրեն Շրի Աբհինավ Պրատապ Սինքխը, «ՀայՓոստ Թրասթ Մենեջմենթի» գլխավոր տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիջյանը, Հայաստանի ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը, հայտնում է «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի մամուլի ծառայությունը:

Two postage stamps dedicated to the theme “Armenia–India joint issue. National dances” were put into circulation on Wednesday, August 29.
The two stamps with nominal values of AMD 280 each are printed in Cartor house in France with a print-run of 40 000 stamps each. The Armenian postage stamp was created by HayPost CJSC designer Vahagn Mkrtchyan, while the Indian was designed by Suresh Kumar from India.
The first postage stamp depicts the Armenian dance “Hov Arek” staged on the basis of the lyrical folk song “Hov arek sarer jan” (Dear mountains, send me a breeze) from the collection of the famous Armenian musicologist, composer and priest Komitas. The dance is performed by women.
The second postage stamp depicts the Indian dance “Manipuri”, which is one of the major Indian classical dance forms. It originated in Manipur, a far eastern state of India. The traditional Manipuri dance style embodies delicate, lyrical and graceful movements.
The postage stamps were cancelled by the Deputy Minister of Transport, Communication and Information Technologies of Armenia Armen Arzumanyan, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of India in Armenia H.E. Yogeshvar Sangwan, Assistant Director General of Philately of India Post Shri Abhinav Pratap Singh, the Managing Director of HayPost Trust Management B.V. Juan Pablo Gechidjian, the President of the Union of Philatelists of Armenia Hovik Musayelyan.