Հայաստանն այն 25 երկրի թվում է, որոնք պահանջարկ ունեն ռուսաստանցի զբոսաշրջիկների շրջանում: Այդ մասին հայտնում է վերլուծական ՏուրՍտատ գործակալությունը, որը կազմել է ռուս զբոսաշրջիկների կողմից 2018-ի առաջին 6 ամսում պահանջված երկրների վարկանիշը:
2018-ի առաջին կիսամյակում ընդհանուր առմամբ ռուսաստանցի զբոսաշրջիկների արտասահմանյան ճամփորդությունների քանակն աճել է՝ հասնելով 18,6 մլն, ինչև 9 տոկոսով ավելի է, քան 2017-ին:
2018-ի առաջին կիսամյակում ռուսաստանցի զբոսաշրջիկների կողմից պահանջված երկրների առաջին տասնյակում են Թուրքիան, Աբխազիան, Ֆինլանդիան, Ղազախստանը, Ուկրաինան, Չինաստանը, Թայլանդը, էստոնիան, Գերմանիան և ՄԱԷ-ն:
2018-ի առաջին կիսամյակում ՀՀ-ից ՌԴ է մեկնել մոտ 260.000 մարդ, ինչը 8 տոկոսով պակաս է, քան 2017-ի նույն ժամանակաշրջանում:

Армения входит в топ-25 стран, популярных у российских туристов. Об этом сообщает аналитическое агентство ТурСтат, составившее рейтинг стран, популярных у российских туристов по итогам первых 6 месяцев 2018 года.
По данным агентства, в 2018 году число поездок россиян в Армению выросло на 16% до 198 тысяч.
Общее число зарубежных поездок российских туристов в первом полугодии 2018 года выросло до 18,6 млн, на 9% больше, чем в 2017 году.
Первую десятку зарубежных стран у российских туристов в 2018 году по числу выездных туристских поездок из по итогам первых 6 месяцев 2018 года составили Турция, Абхазия, Финляндия, Казахстан, Украина, Китай, Таиланд, Эстония, Германия, ОАЭ.
Ранее сообщалось, что Армения входит в топ-10 стран въездного туризма в Россию в 2018 году. Из Армении в Россию за первые 6 месяцев 2018 года въехали 260.000 человек, что на 8% меньше показателей за аналогичный период 2017 года.