ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտնել է չինացի գործարար, Alibaba կորպորացիայի ղեկավար Ջեկ Մային, որ մտադիր չէ թոշակի անցնել: Այդ մասին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը «Ռոսիա 1» հեռուստաալիքի «Մոսկվա.Կրեմլ.Պուտին» ծրագրին տված հարցազրույցում:
Պատմելով Արևելյան տնտեսական համաժողովի շրջանակում գործարարների հետ Պուտինի հանդիպման մասին՝ Պեսկովը նշել է, որ Պուտինը հետաքրքրվել է, թե իրոք չինացի գործարարը մտադիր է թոշակի անցնել: «Ամբողջ աշխարհն էր քննարկում այն նորությունը, թե Ման մտադիր է թոշակի գնալ, և, Պուտինը, դիմելով նրան որպես երիտասարդի, հարցրել է. «Ինչո՞ւ եք ուզում թոշակի անցնել, ինչպե՞ս կարող եք ձեր այդ էներգիան ունենալով»: Դա ասում է նախագահը, որն արդեն 65 տարեկան է: Սակայն, Պուտինն ասել է Մային. «Ես նման մտադրություն չունեմ»,-հավելել է Պեսկովը, գրում է ՏԱՍՍ-ը:
ՌԴ նախագահի հանդիպումը ՌԴ և արտասահմանյան գործարար շրջանակների ներկայացուցիչների հետ տեղի է ունեցել սեպտեմբերի 11-ին Արևելյան տնտեսական համաժողովի շրջանակում: The New York Times-ը հայտնել էր, որ Ման թոշակի է անցնում սեպտեմբերի 10-ից, երբ կլրանա նրա 54 տարին: 2013-ին Ման հեռացավ Alibaba կորպորացիայի գործադիր տնօրենի պաշտոնից, սակայն մինչ օրս մնում էր ընկերության դեմքը: Ակնկալվում է, որ նա լիազորությունները կհանձնի գլխավոև տնօրեն Դենիել Չժանգուին:

Russian President Vladimir Putin told Chinese business magnate Jack Ma, the co-founder and executive chairman of the Alibaba Group, that he is not going to retire, Putin’s press secretary Dmitry Peskov said in an interview with the Rossiya-1 television channel, TASS reports.
Recalling Putin’s meeting with businessmen at the Eastern Economic Forum in Russia’s Vladivostok earlier in September, Peskov said that Putin had asked whether the Chinese businessman was really planning to step down. "The entire world mooted the news that Jack Ma was planning to retire and, naturally, Putin asked Jack Ma: "Are you really going to retire, with your energy?", Peskov recounted Putin’s words. "It was said by the president, who is 65, but as he told Jack Ma: 'I am not going to step down. I have no such plans.'"
The New York Times said earlier that Jack Ma was planning to step down from his role in his company from September 10, when he turned 54. His competences are expected to go over to Director General Daniel Zhang.