Ադրբեջանի զինված ուժերը կրակել են Արենի գյուղի ուղղությամբ։ Այս մասին, «Սպուտնիկ Արմենիայի» փոխնացմամբ, հայտարարել է ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Իրավիճակը նման է նրան, ինչ տեղի է ունեցել Տավուշում, կրակոցներն ավելի քիչ են եղել: Կրակել են հրաձգային զենքից, բայց ի տարբերություն Տավուշի, այնտեղ գնդակները մինչև գյուղ չեն հասնում», – ասել Հովհաննիսյանը:
ՊՆ խոսնակի խոսքերով, հակառակորդի կրակակետերը ճնշվել են պատասխան գործողություններով:
Ավելի վաղ, Տավուշի մարզի սահմանամերձ Կոթիում սեպտեմբերի 15-ին ադրբեջանական կրակոցներից քաղաքացու վիրավորմանն, ի պատասխան, հայկական կողմն ադրբեջանցի 3 զինծառայող է խոցել:

17 Сентябрь 2018 - 07:14 AMT
ВС Азербайджана обстреляли армянское село Арени в нахиджеванском направлении, огонь противника был подавлен ответными действиями армянских ВС. Об этом сообщил пресс-секретарь министра обороны Арцрун Ованнисян, пишет Sputnik Армения.
«Ситуация похожа на ту, что создалась на тавушском направлении, но стрельбы было меньше. В отличие от Тавуша, выпущенные противником пули до села не долетели. Однако возникли проблемы с возделыванием находящихся близко от границы садов»,- отметил Ованнисян.
В течение последнего времени Азербайджан стал активнее обстреливать жилые зоны в Армении, обстреляны села Баганис, Коти, Чинари, Вазашен и дорога Воскепат-Баганис.