17 Սեպտեմբեր 2018 - 08:05 AMT
Ֆիլիպիններում «Մանգհութ» ավերիչ թայֆունի զոհերի թիվը հասել է 65-ի: Տեղական իշխանությունները սեպտեմբերի 17-ին ճշտել են զոհերի քանակը՝ մեծաքանակ դիեր են հայտնաբերվել Իտոգոն բնակավայրում, որը տուժել է մեծ սողանքից:
Ըստ ոստիկանության ներկայացուցչի, ևս 43 մարդ անհետ կորած է համարվում: Ավելի քան 155.000 մարդ ապաստարանում է, գրում է Deutsche Welle-ն:
«Մանգհութ» ավերիչ թայֆունն անցել է Ֆիլիպինների տարածքով սեպտեմբերի 16-ին և շարժվել դեպի Չինաստան: Չինական Գուանդուն գավառում առնվազն 4 մարդ է զոհվել, ավելի քան 3 մլն մարդ տարհանվել է:
«Մանգհութն» ավերածություններ է գործել նաև Հոնկոնգում, որտեղ ավելի քան 300 մարդ է տուժել: Դպրոցները դեռ փակ են, հասարակական տրանսպորտը մեծ խափանումներով է աշխատում:

17 Сентябрь 2018 - 07:46 AMT
Число погибших в результате разрушительного тайфуна «Мангхут» на Филиппинах выросло до 65 человек. Местные власти 17 сентября скорректировали данные о жертвах в сторону повышения после обнаружения большого количества трупов в населенном пункте Итогон, пострадавшем от сильного оползня.
По словам представителя полиции, еще 43 человека числятся пропавшими без вести. Свыше 155 тысяч человек остаются в убежищах, пишет Deutsche Welle.
Тайфун «Мангхут» пронесся над Филиппинами 16 сентября и ушел в сторону континентальной части Китая. В китайской провинции Гуандун погибли не менее четырех человек, более трех миллионов были заранее эвакуированы в безопасные районы.
«Мангхут» оставил следы разрушения и в Гонконге, где пострадали более 300 человек. Школы в городе остаются закрытыми, общественный транспорт работает со значительными перебоями перебоями.