Սահմանին իրավիճակն այս պահին հարաբերական կայուն է: Այդ մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը։
«Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում այս պահին սահմանին իրավիճակը կայուն է», – ասել է նախարարը, հայտնում է Aysor.am-ը:
Անդրադառնալով օրեր առաջ ՀՀ հյուսիսարևելյան հատվածում զինվորի մահվան դեպքին, մասնավորապես, թե ինչ պայմաններում էր զոհվել զինծառայողը, Դավիթ Տոնոյանն ասել է, որ թիրախավորված կրակ է եղել:
Հայտնի է դարձել նաև, որ հայկական կողմի պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդի 3 զինվոր է խոցվել, որից 2-ը զոհվել է, մեկը՝ վիրավորվել:

The situation on the border with Azerbaijan is relatively stable at the moment, Armenian Defense Minister Davit Tonoyan told reporters on Friday, September 21.
“As a result of the measures taken, the border situation is stable now,” Tonoyan said, according to Aysor.am.
Weighing in on the murder of a soldier in the northeastern section of the border, the Minister said the serviceman was killed as a result of a targeted shot.
An Armenian contract soldier was killed in Azerbaijan's cross-border fire in Tavush province on Wednesday. The serviceman, Haykaz Matevosyan (b. 1980), received a gunshot wound in the neck and died on the way to the military hospital.