2019-ի հունվարին Վրաստանի խորհրդարանը կվերադառնա Թբիլիսի: Ըստ Վրաստանի Առաջին ալիքի, իշխաղ թիմում արդեն որոշում է կայացվել օրենսդիր մարմինը Թբիլիսի վերադարձնելու մասին: Համապատասխանաբար, կանոնակարգում, որն այժմ քննարկման է դրված, որպես խորհրդարանի տեղակայման վայր այլևս չի նշված Քութաիսին:
Վրաստանի խորհրդարանը Քութաիսի էր տեղափոխվել 2012թ.: Սահակաշվիլիի նախագահության օրոք որոշվեց բարձրագույն օրենսդիր մարմինը տեղափոխել մայրաքաղաքից՝ «Քութաիսին զարգացնելու և իշխանությունն ապակենտրոնացնելու» նպատակով:
Ինչ վերաբերում է Քութաիսիում խորհրդարանի շենքին, այն, հավանաբար, կհանձնվի ներքին գործերի նախարարությանը, հայտնում է «Գրուզիա Օնլայնը»:
Սահմանադրական փոփոխությունների քննարկման ժամանակ, մեծամասնությունը դեմ է հանդես եկել Քութաիսիում մնալուն:
Խորհրդարանի նախկին նախագահ Դավիթ Ուսուպաշվիլիի որոշմամբ, 2014-ին խորհրդարանական կոմիտեները սկսեցին գործել Թբիլիսիում: Վերականգնվեց նիստերի դահլիճը:

21 Сентябрь 2018 - 11:29 AMT
С января 2019 года парламент Грузии может продолжить деятельность в формате пленарных заседаний в столице.
В правящей команде уже принято решение о полном возвращении законодательного органа в Тбилиси. Соответственно, в регламенте, проект которого и сейчас находится на рассмотрении, местоположением парламента больше не будет указан Кутаиси, пишет Грузия-Online со ссылкой на Первый канал.
Что касается здания в Кутаиси, его, предположительно, передадут министерству внутренних дел. По существующим данным, МВД планирует разместить в здании несколько подразделений, в том числе Академию полиции и информационный центр 112.
По новой конституции, которая вступит в силу после инаугурации президента, местоположение парламента больше не будет указано.
Парламент Грузии начал деятельность в Кутаиси 21 октября 2012 года, когда состоялось первое заседание парламента восьмого созыва.
По решению бывшего председателя Давида Усупашвили, в 2014 году парламентские комитеты начали деятельность в Тбилиси. Осуществилась реабилитация залов Ильи Чавчавадзе и Первой Республики. Был восстановлен и зал заседаний.