Սեպտեմբերի 26-ին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների միջնորդությամբ Նյու Յորքում տեղի է ունենալու Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի և Ադրբեջանիարտաքին գործերի նախարար Էլմար Մամեդյարովի հանդիպումը, հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Այն կլինի երկու երկրի արտգործնախարարների երկրորդ հանդիպումը: Մամեդյարովի և Մնացականյանի առաջին հանդիպումը տեղի է ունեցել հուլիսի 11-ին Բրյուսելում՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների միջնորդությամբ:
Ավելի վաղ, ռուսաստանյան «ՌԻԱ Նովոստին» գրել էր, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների կողմից կա առաջարկ հանդիպման մասին ՄԱԿ Գլխավոր վեհաժողովի շրջանակում:

Armenian and Azerbaijani Foreign Ministers Zohrab Mnatsakanyan and Elmar Mammadyarov will meet in New York to discuss the settlement of the Nagorno Karabakh conflict on Wednesday, September 26 while the OSCE Minsk Group co-chairs will mediate the meeting.
This will be the second meeting between the two Foreign Ministers after Mnatsakanyan was appointed the Armenian foreign policy chief in May.
They first met in Brussels, again with the mediation of the co-chairs.
RIA Novosti reported earlier that the OSCE envoys had proposed holding a meeting on the sidelines of the 73rd session of the United Nations General Assembly.