Արմավիրի մարզի Հովտամեջ գյուղի բնակիչ 70-ամյա Պետիկ Հակոբյանն իր առանձնատանը կից հողամասում կառուցված ջերմոցում կանեփ է աճեցրել. ջերմոցը կահավորված է եղել հատուկ ջրակաթիլային ոռոգման, օդափոխության և ջերմակարգավորման համակարգերով, հայտնում է ՀՀ ոստիկանության մամուլի ծառայությունը:
Կանեփի տնկիներով ջերմոցի անվտանգությունը հսկելու նպատակով Հակոբյանը տարածքում տեղադրել է շարժիչ սենսորներ և անվտանգության ձայնային համակարգ, անմիջական հսկողության համար դեպի ջերմոց նայող դիտակետ է բացել:
Ջերմոցում ոստիկանները հայտնաբերել են կանեփի 127 թուփ: Նրանք արմատախիլ են արել բույսերը, փաթեթավորել և կնքել՝ դատաքիմիական փորձաքննության ուղարկելու համար:

70-year-old Petik Hakobyan has been found cultivating cannabis in his greenhouse in the Armenian village of Hovtamej, the police said in a statement on Monday, September 24.
The greenhouse, according to the police, is equipped with drip irrigation, ventilation and thermal control systems.
To ensure the security of the indoor cannabis grow facility, Hakobyan had installed special sensors and an audio system.
The police said officers have discovered and rooted up 127 bushes of cannabis and sent them to forensic examination.