Փաշինյան-Թրամփ հանդիպումը տեղի չի ունեցել ԱՄՆ ու Հայաստանի ղեկավարների օրակարգերի սղության պատճառով: Այդ մասին հայտարարել է ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Տիգրան Բալայանը:
Նա նշել է, որ Փաշինյան-Թրամփ հանդիպման նպատակադրություն կար և՛ հայկական, և՛ ամերիկյան կողմից, հայտնում է Aysor.am-ը:
«Կար նպատակադրություն երկու կողմից էլ, սակայն հանդիպումը տեղի չունեցավ ԱՄՆ ու Հայաստանի ղեկավարների օրակարգերի սղության պատճառով», – ասել է Տիգրան Բալայանը՝ նշելով, որ այս հանդիպման նախապատրաստական աշխատանքները շարունակվում են:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակությունը Նյու Յորքում է ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 73-րդ նստաշրջանի շրջանակում: Վարչապետ Փաշինյանը ՄԱԿ-ի կենտրոնակայանում հանդես է եկել ելույթով:

26 Сентябрь 2018 - 08:53 AMT
Встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента США Дональда Трампа в Нью-Йорке не состоялась из-за плотного графика сторон. Об этом заявил на брифинге пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян.
«Была нацеленность на встречу и у армянской, и у американской сторон. Однако встреча не состоялась из-за плотного графика сторон», – отметил он, пишет Aysor.am.
По его словам, подготовительные работы продолжаются, и в будущем состоятся встречи с руководителями геополитических центров.
Ранее премьер-министр Армении Никол Пашинян с рабочим визитом посетил Нью-Йорк, встретился с местной армянской общиной, в штаб-квартире ООН принял участие в 73-й сессии Генеральной ассамблеи.