2019-ի հոկտեմբերի 1-ից Թբիլիսիում բոլոր տաքսիները սպիտակ պետք է լինեն: Այդ մասին կառավարության նիստում հայտարարել է քաղաքապետ Կախա Կալաձեն: «Մենք շատ ենք մտածել և որոշեցինք, որ գույնը սպիտակն է լինելու, որը պարտադիր կդառնա 2019-ի հոկտեմբերից»,-հայտարարել է Կալաձեն:
Այդ նույն ժամկետից տաքսի ծառայություն այլևս չեն կարողանա մատուցել երեք դուռ ունեցող և աջակողմյան ղեկով մեքենաները: Ըստ Կալաձեի, այս փուլում տաքսի ծառայության ավելի քան 6.200 թույլտվություն է տրվել: 2019-ի հոկտեմբերի 1-ից առանց արտոնագրի տաքսիների գործունեությունը կտուգանվի 200 լարիով, գրում է «Գրուզիա-Online»-ը:
«Ուզում եմ բոլորին զգուշացնել, որ մոտեցումը խիստ է լինելու՝ տուգանքը 200 լարի կկազմի: Թույլտվության արժեքը տարեկան 100 լարի կլինի, հիբրիդային ավտոմեքենաների համար՝ 50 լարի, էլեկտրամոբիլների համար՝ անվճար»,-հայտարարել է Կալաձեն:

27 Сентябрь 2018 - 09:41 AMT
С первого октября 2019 года в Тбилиси все такси будут белого цвета. Об этом на заседании правительства заявил мэр столицы Каха Каладзе.
«Мы очень много думали и решили, что цвет будет белым, который будет обязательным с октября 2019 года», — заявил Каладзе.
В этого же периода осуществлять сервис такси больше не смогут трехдверные и праворульные автомобили. По словам Каладзе, на данном этапе выдано более 6 200 разрешений на сервис такси. С первого октября деятельность такси без лицензии будет караться штрафом в размере 200 лари, пишет «Грузия-Online».
«Хочу предупредить всех, что у нас будет жесткий подход к деятельности без разрешения, штраф составит 200 лари. Стоимость разрешения на год составляет 100 лари, для гибридных автомобилей – 50 лари, электроавтомобилей – бесплатно», — заявил Каладзе.