Ինդոնեզիայում երկրաշարժի և ցունամիի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 384-ի: Այդ մասին հայտնում է այդ երկրի Տարերային աղետների դեմ պայքարի ազգային գործակալությունը:
Ըստ տեղի իշխանությունների, դեռևս հարյուրավոր մարդիկ անհետ կորած են համարվում, ուստի զոհերի թիվը դեռ կարող է ավելանալ, գրում է Lenta.ru-ն:
Ամենից շատ տուժել է Պալու քաղաքը: Բազում դիեր են հայտնաբերվել ափամերձ տարածքում, որտեղ նախատեսվում էր լողափնյա փառատոն անցկացնել:
Ինդոնեզիայում 7,7 մագնիտուդով երկրաշարժը տեղի է ունեցել սեպտեմբերի 28-ին: Ստորգետնյա ցնցումներից հետո կղզու վրա 2 մետրանով ալիք է եկել: Արդյունքում հազարավոր տներ են ավերակների վերածվել,ինչպես նաև հյուրանոցներ, հիվանդանոցներ և առևտրի կենտրոններ:

Число погибших при землетрясения и цунами на острове Сулавеси в Индонезии увеличилось до 384 человек. Об этом сообщает Национальное агентство по борьбе со стихийными бедствиями (BNPB).
По данным местных властей, еще несколько сотен людей на данный момент считаются пропавшими без вести, поэтому число погибших может увеличиться, пишет Lenta.ru.
Сильнее всего пострадал город Палу. Много тел было найдено на береговой линии, где собирались провести пляжный фестиваль.
Землетрясение магнитудой 7,7 произошло в Индонезии 28 сентября. После подземных толчков на остров обрушилась двухметровая волна. В результате землетрясения были разрушены тысячи домов, а также отели, больницы и торговые центры.