2018-ի հոկտեմբերի 2-ին «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի Նոր տեխնոլոգիաների զարգացման և ուսուցման կենտրոնի շենքում մարվել և շրջանառության մեջէ դրվել մեկ նամականիշ՝ նվիրված «Եվրոպա 2018 Կամուրջներ» թեմային:
Նամականիշը թողարկվել է Եվրոպայի փոստային օպերատորների ասոցիացիայի (ՓոստԵվրոպա) անդամ-երկրների EUROPA միջազգային համատեղ թողարկման շրջանակներում:
Նամականիշն ունի 350 դրամ անվանական արժեք: Այն տպագրված է Ֆրանսիայի Cartorտպագրատանը` 40 000 տպաքանակով: Նամականիշիդիզայնի հեղինակն է «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի դիզայներ Վահագն Մկրտչյանը:
Նամականիշի վրա պատկերված է բնական կամուրջ, որը գտնվում էՀայաստանի Գեղարքունիքի մարզի Ծակքար գյուղում:
Նամականիշի մարումն իրականացրել են ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Աշոտ Հակոբյանը, Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Պյոտր Սվիտալսկին, «ՀայՓոստ Թրասթ Մենեջմենթի» գլխավոր տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիջյանը, ՀՀ Ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը, հայտնում է «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի մամուլի ծառայությունը:

A postage stamp dedicated to the theme “Europa 2018. Bridges” was cancelled and put into circulation on Tuesday, October 2 in the premises of the New Technologies Development and Training Center of HayPost CJSC in Armenia.
The stamp is issued within the frameworks of EUROPA international program of the Association of European Postal Operators (PostEurop).
With a nominal value of AMD 350, the stamp, authored by HayPast designer Vahagn Mkrtchyan, is printed in Cartor house in France with the print-run of 40 000 pcs.
The postage stamp depicts the natural bridge located in the village of Tsakkar of Gegharkunik province of Armenia.
The cancellation ceremony was performed by the Armenian Minister of Transport, Communication and Information Technologies Ashot Hakobyan, Ambassador, Head of the European Union Delegation to Armenia Piotr Antoni Świtalski, Managing Director of HayPost Trust Management B.V. Juan Pablo Gechidjian, President of the Union of Philatelists Hovik Musayelyan.