Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը կայցելի Ադրբեջան: Այդ մասին հայտնում է ադրբեջանական Haqqin.az-ը ֆրանսիական La Tribune թերթի վրա հղումով:
Նշվում է, որ Ադրբեջան այցելելու հրավեր Մակրոնը ստացել էր Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևից վերջինիս Ֆրանսիա այցի ժամանակ՝ հուլիսի 20-ին:
Ըստ պարբերականի, Մակրոնը Բաքվում քննարկելու է ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորումը, ինչպես նաև ծովային պարեկային նավերի մատակարարման հարցը: Նախատեսվում է այդպիսի նավերի առաքման վերաբերյալ ռազմատեխնիկական պայմանագիր կնքել:
Հոկտեմբերի 11-12-ին Մակրոնը կլինի Հայաստանում պետական այցով, ինչպես նաև կմասնակցի Երևանում կայանալիք Ֆրանկոֆոնիայի 17-րդ գագաթնաժողովին:

During the visit, the Nagorno Karabakh conflict, as well as the issue of signing a contract between the French industrial group Naval Group and the Azerbaijani government on the construction of an Offshore Patrol Vessel 90 (OPV 90) in the country will be high on the agenda, according to the report.
Macron will arrive in Armenia to participate in the 17th Summit of La Francophonie alongside many other world leaders such is Canadian Prime Minister Justin Trudeau. The summit will be held on October 11-12.