Ինդոնեզիայի Սուլավեսի կղզում տեղի ունեցած երկրաշարժի և ցունամիի զոհերի թիվը հասել է 1648-ի, ևս 563 մարդ անհետ կորած է համարվում: Այդ մասին հայտնել է քաղաքականության, արդարադատության և անվտանգության հարցերի համակարգող նախարար Վիրանտոն, հայտնում է «Դետիկ» պորտալը:
«Անհրաժեշտ է շտապ հուղարկավորություններ անցկացնել կանխելու համար վարակիչ հիվանդությունների տարածումը»,-ասել է նա, գրում է «Կոմերսանտը»:
7,4 մագնիտուդով երկրաշարժը տեղի է ունեցել սեպտեմբերի 28-ին, հետագայում գրանցվել է 360 հետցնցում: Հզոր ստորգետնյա ցուցնցումների հետևանքով ցունամի առաջացավ, որի ալիքների բարձրությունը հասնում էր 5-7 մետրի: Ավելի քան 70.000 մարդ ստիպված է եղել հեռանալ տնից:

Число жертв землетрясения и цунами на индонезийском острове Сулавеси достигло уже 1 648 человек, еще 563 человека числятся пропавшими без вести. Об этом сообщил министр-координатор по вопросам политики, юстиции и безопасности страны Виранто, пишет портал «Детик».
«Необходимо проводить срочные захоронения, чтобы не допускать распространения инфекционных болезней»,— сказал он, пишет «Ъ».
Землетрясение магнитудой 7,4 произошло 28 сентября, впоследствии были зафиксированы более 360 афтершоков. Сильные подземные толчки привели к возникновению цунами, высота волн во время которого составляла 5–7 метров. Более 70 тыс. человек были вынуждены покинуть свои дома.