Ամերիաբանկը ստացել է հերթական մրցանակը Կոմերցբանկի կողմից: Այս անգամ Բանկն արժանացել է «Առևտրի ֆինանսավորում 2018» մրցանակին՝ առևտրի ֆինանսավորման ոլորտում գերազանց համագործակցության, ինչպես նաև Կոմերցբանկի հետ բարձրակարգ և արդյունավետ գործարար հարաբերությունների համար:
Ամերիաբանկն առաջին հայկական բանկն է, որին Կոմերցբանկը դեռևս 2010թ. արդյունքներով շնորհել է մրցանակ առևտրի ֆինանսավորման ոլորտում: Մրցանակը շնորհվում է աշխարհի տարբեր երկրներում գտնվող լավագույն բանկերին՝ փոխշահավետ և բարձրակարգ համագործակցության համար, հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը :
2018թ. ընթացքում առևտրի ֆինանսավորման ոլորտում սա Ամերիաբանկի արդեն թվով երրորդ մրցանակն է: Բանկն արժանացել է «Կովկասում և Կենտրոնական Ասիայում 2017թ. լավագույն թողարկող գործընկեր-բանկ» մրցանակին՝ IFC-ի (Միջազգային ֆինանսական կորպորացիա) կողմից, և Առևտրի ֆինանսավորման գծով 2018թ. «Լավագույն գործընկեր բանկ Հայաստանում» մրցանակին՝ Ասիական Զարգացման բանկի (ԱԶԲ) կողմից:

Ameriabank has won the Trade Finance Award 2018 presented by Commerzbank in honor of excellent cooperation in trade finance and in recognition of the high-level and successful relationship between the Armenian financial institution and the German banking and financial services company.
Ameriabank is the first Armenian bank which won Commerzbank's trade finance award back in 2010.
The recognition is awarded to the best banks operating in the various countries of the world for mutually beneficial and quality cooperation, Ameriabank said in a statement.
This is the third prize Ameriabank has won in the trade finance sector in 2018 alone. The bank received an award by the International Finance Corporation (IFC) as the Best Issuing Bank Partner in the Caucasus and Central Asia in 2017. Also, the Asian Development Bank (ADB) recognized Ameriabank CJSC as the Leading Partner Bank in Armenia.