Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության XVII-րդ գագաթնաժողովի շրջանակներում ի պատիվ մեծն շանսոնիե Շառլ Ազնավուրի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի կողմից մարվել և շրջանառության մեջ է դրվել մեկ նամականիշով գեղաթերթիկ՝ նվիրված «Աշխարհահռչակ հայեր. Շառլ Ազնավուր» թեմային:
Գեղաթերթիկի մարումն իրականացրել են Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնը և Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Մարման պաշտոնական արարողությունը տեղի է ունեցել Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության XVII-րդ գագաթնաժողովի պատվիրակությունների ղեկավարների ներկայությամբ:
Մեկ նամականիշով գեղաթերթիկն ունի 870 դրամ անվանական արժեք: Այն տպագրված է Ֆրանսիայի Cartor տպագրատանը՝ 20 000 տպաքանակով: Նամականիշի վրա պատկերված է լեգենդար ֆրանսահայ երգիչ, կոմպոզիտոր, կինոդերասան, հասարակական գործիչ և Հայաստանի ազգային հերոս Շառլ Ազնավուրը (իսկական անունը՝ Շահնուր Վաղինակ Ազնավուրյան):
Գեղաթերթիկի վրա ներկայացված է մի հատված Երևանի Հանրապետության հրապարակում 2006-ի սեպտեմբերի 30-ին տեղի ունեցած Շառլ Ազնավուրի համերգի լուսանկարից:
Նամականիշի չափսերն են` 40,0 x 40,0 մմ, գեղաթերթիկինը` 90,0 x 70,0 մմ: Գեղաթերթիկի դիզայնի հեղինակներն են Խուան Պաբլո Գեչիջյանը և Վահագն Մկրտչյանը, հայտնում է«Հայփոստ» ՓԲԸ-ի մամուլի ծառայությունը::

On Thursday, October 11, a souvenir sheet with one stamp dedicated to the memory of the legendary French-Armenian crooner Charles Aznavour was cancelled and put into circulation by HayPost CJSC at Karen Demirchyan Sport and Concert Complex within the framework of 17th Summit of the International Organisation of La Francophonie.
Designed by Juan Pablo Gechidjian and Vahagn Mkrtchyan, the souvenir sheet with nominal value of AMD 870 was issued by Cartor house in France with a print-run of 20 000 pcs.
The postage stamp portrays Aznavour, a singer, composer, actor, public figure and National Hero of Armenia, while the souvenir sheet depicts a fragment of the picture of the artist's concert which took place at the Republic Square in Yerevan on September 30, 2006.
The souvenir sheet was cancelled by French President Emmanuel Macron and Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan.
The official cancellation ceremony was held in the presence of all the Heads of delegations of the 17th Summit of the International Organisation of La Francophonie.