Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոն Նիկոլ Փաշինյանի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսի ընթացքում շնորհակալություն է հայտնել հայ ժողովրդին «արտակարգ ընդունելության» համար։
Նա նշել է, որ Նիկոլ Փաշինյանի հետ որոշել են դյուրացնել երկու երկրների միջև ճամփորդողների խնդիրները, հայտնում է Aysor.am-ը։
«Հայաստանի վարչապետի հետ այս հանդիպումը հնարավորություն տվեց քննարկել հայ-կանադական հարաբերությունները՝ հիմնված փոխադարձ հարգանքի վրա։ Կանադայում 60 հազար կանադահայ համայնք կա, որը զարգացնում է մեր համայնապատկերը։ Մենք սատարում ենք նաև նորեկներին», – ասել է Ջասթին Թրյուդոն:
«Այս հանդիպումը միայն սկիզբն է դնում մեր համագարծակցության», – ասել է Թրյուդոն։
Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոն մասնակցել է Երևանում տեղի ունեցած Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության 17-րդ գագաթնաժողովի աշխատանքներին, իսկ հոկտեմբերի 12-ին մեկնարկել է նրա պաշտոնական այցը ՀՀ:

13 Октябрь 2018 - 08:59 AMT
Отношения Армении и Канады основаны на взаимном уважении. Об этом заявил премьер-министр Канады Джастин Трюдо на пресс-конференции в Ереване.
«В Канаде проживает 60-тысячная армянская община. И мы поддерживаем тех, кто приезжает в нашу страну», – отметил он, пишет Aysor.am.
По словам Трюдо, с премьер-министром Армении Николом Пашиняном договорились упростить вопросы передвижения между странами граждан Армении и Канады.
«Это встреча – лишь начало нашего сотрудничества», – отметил премьер Канады.
Джастин Трюдо прибыл в Армению с официальным визитом 10 октября для участия в 17-м саммите Франкофонии.