ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանը լրագրողների հետ զրույցում ասել է, որ իր և ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության պետ Սասուն Խաչատրյանի հեռախոսազրույցը գաղտնալսողների ու պատվիրատուների շրջանակը բացահայտվել է:
«Պարզվել է՝ ովքեր են գաղտնալսել և ովքեր են պատվիրել: Գաղտնալսման եղանակն այս պահին պարզվում է», – ասել է նա` հավելելով, որ պատվիրատուն «լայն» ճանաչում ունի:
Ավելի վաղ համացանցում է հայտնվել ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանի և ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանի հեռախոսազրույցը Մարտի 1-ի գործով մեղադրյալների վերաբերյալ: ՀՔԾ պետը հայտարարել էր, որ ձայնագրության հրապարակելը նպատակ ունի խոչընդոտելու Մարտի1-ի գործի քննությանը:

Artur Vanetsyan, the Director of National Security Service of RA told to journalists that they have discovered the individuals standing behind wiretapping his conversation with the Head of Special Investigation Service of RA, Sasun Khachatryan.
“We discovered who was wiretapping the conversation and who stands behind it. The wiretapping method is currently being investigated”, stated Vanetsyan adding that the person who ordered it is “widely known”.
Earlier telephone conversation between Artur Vanetsyan and Sasun Khachatryan about the accused of the case of March 1 leaked into Internet. Khachatryan had announced that the leak had the aim to distract the investigation of the case of March 1.