Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հոկտեմբերի 22-25-ն աշխատանքային այցով կմեկնի Շվեյցարիայի Համադաշնություն: Նախագահը Ժնևում կմասնակցի ՄԱԿ-ի Առևտրի և զարգացման կոնֆերանսի (UNCTAD) երկամյա պարբերականությամբ կազմակերպվող վեցերորդ Համաշխարհային ներդրումային համաժողովին (World Investment Forum 2018), որն այս տարի անցկացվում է «Ներդրումներ՝ հանուն կայուն զարգացման» խորագրով:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը ելույթով hանդես կգա համաժողովի շրջանակում կայանալիք Գլոբալ առաջնորդների վեհաժողովում:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Ժնևում կմասնակցի նաև Crans Montana միջազգային հեղինակավոր ֆորումի 20-րդ տարեկան նստաշրջանի բացմանը և տեղական ու գլոբալ անվտանգության խնդիրներին նվիրված քննարկումներում հանդես կգա որպես գլխավոր բանախոս, հայտնում է նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Crans Montana Forum-ը միջազգային համագործակցությունը խրախուսող ազդեցիկ հարթակ է, որի տարեկան միջոցառումներին, ավելի քան 100 երկրի առանցքային դերակատարներ, ոչ պաշտոնական մթնոլորտում քննարկում են սոցիալական, տնտեսական խնդիրներ, անվտանգության հետ կապված կարևորագույն հարցեր:

Armenian President Armen Sarkissian will travel to Switzerland on work visit from October 22 to 25. In Geneva the president will participate in World Investment Forum 2018 by UN’s UNCTAD Conference organized every two years. This year the conference is being held with the title of “Investments for Sustainable Development”.
President Armen Sarkissian will give a speech at Global Leaders Summit which will be organized within the framework of the Conference.
President Sarkissian will also take part in the opening of the 20th Annual Session of the Prestigious International Forum, Crans Montana and will be the keynote speaker in discussions on local and global security issues, reports the press service of the President.
Crans Montana Forum is an influential platform for promoting international cooperation during which key players of more than 100 countries discuss social and economic issues as well as security related important questions in a non-formal environment.