ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները հաջորդ շաբաթ կայցելեն Հայաստան: Այդ մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտնել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
Ըստ ԱԳՆ-ի, Հայաստանից և Ադրբեջանից բացի տարածաշրջանային այցի շրջանակում միջնորդները կմեկնեն նաև Արցախ, հայտնում է Aysor.am-ը:
Հոկտեմբերի 22-ին Հայաստանի արտգործնախարարի պաշտոնակատար Զոհրաբ Մնացականյանը ԵԱՀԿ գործող նախագահ Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Ռուդոլֆ Միխալկային է ներկայացրել ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման ուղղությամբ Հայաստանի դիրքորոշումը և մոտեցումները:
Զոհրաբ Մնացականյանն ընդգծել է, որ Հայաստանը մեծապես կարևորում է անվտանգության և խաղաղության մթնոլորտի ձևավորումը՝ շեշտելով, որ ՀՀ միջազգային գործընկերները պետք է ձեռնպահ մնան բոլոր այն գործողություններից, որոնք հանգեցնում են տարածաշրջանում սպառազինությունների մրցավազքին և ավելացնում անկայունության վտանգները։

На следующей неделе ожидается визит сопредседателей Минской группы ОБСЕ по карабахскому урегулированию в Армению. Об этом заявила 24 октября на брифинге пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян.
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ на следующей неделе в рамках регионального визита в Армению и Азербайджан посетят также Республику Арцах (Нагорно-Карабахскую Республику), пишет Aysor.am.
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ Игорь Попов (РФ), Стефан Висконти (Франция) и Эндрю Шофер (США), встретились отдельно и совместно с министром иностранных дел Армении Зограбом Мнацаканяном и министром иностранных дел Азербайджана, Эльмаром Мамедъяровым 25 и 27 сентября на полях Генеральной Ассамблеи ООН. Во встречах принимал участие также личный представитель действующего председателя ОБСЕ Анджей Каспршик.