ԱԺ արտահերթ ընտրություններին մասնակցելու համար կուսակցությունները ցուցկաները պետք է Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով ներկայացնեն մինչև նոյեմբերի 14-ը՝ ժամը 18։00-ն: Այս մասին ԿԸՀ արտահերթ նիստում հայտնել է հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը։
Նա նշել է նաև, որ նախընտրական քարոզարշավը պաշտոնապես կմեկնարկի նոյեմբերի 26-ին և կտևի մինչև դեկտեմբերի 7-ը։
Նիստում որոշվել է նաև տարածքային ցուցակներում կուսակցությունների ու կուսակցությունների դաշինքների կողմից առաջադրվող թեկնածուների թիվը։ Դրանք տվյալ տարածքի յուրաքանչյուր 15,000 քաղաքացու հաշվարկով կարող են առաջադրել մեկ տարածքային թեկնածու։
Ըստ գործող Ընտրական օրենսգրքի՝ ընտրություններին առաջադրվելու ժամկետը մեկնարկում է նոյեմբերի 2-ից:
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը Ազգային ժողովի դեկտեմբերի 9-ին արտահերթ ընտրություն նշանակելու մասին հրամանագիր է ստորագրել:

Election campaigns ahead of Armenia's snap parliamentary vote of December 9 will begin on November 26,the Central Electoral Commission has revealed.
According to the CEC, parties and blocs seeking to run in the upcoming elections should submit their final lists of candidates by November 14.
The National Assembly failed to elect a new Prime Minister for a second time on Thursday, November 1.
The parliament will thus be dissolved and snap parliamentary elections will follow on December 9.
Pashinyan resigned on October 16 after sweeping to power back in May as a result of a peaceful disobedience campaign. Tens of thousands of Armenian residents took to the streets across the country in spring to protest against the then ruling authorities. Pashinyan, then a lawmaker from Yelk bloc who led the massive movement, became the country's new Prime Minister as a result.