Նոյեմբերի 6-ին Հայաստանի ազգային պատկերասրահում՝ Հովհաննես Զարդարյանի «Ակունք» ցուցահանդեսի սրահում, «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի կողմից մարվել և շրջանառության մեջ է դրվել 2 նամականիշ՝ նվիրված «Մեծանուն հայեր. Հովհաննես Զարդարյանի ծննդյան 100-ամյակը» թեմային:
Նամականիշերն ունեն 170 և 230 դրամ անվանական արժեք: Նամականիշերը տպագրված են Կանադայի Lowe Martin Group տպագրատանը` յուրաքանչյուրը 30 000 տպաքանակով: Նամականիշերի դիզայնի հեղինակն է «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի դիզայներ Դավիթ Դովլաթյանը:
170 դրամ անվանական արժեքով նամականիշի վրա պատկերված է հայ մեծանուն նկարիչ Հովհաննես Զարդարյանի «Գարուն» կտավը, իսկ 230 դրամ անվանական արժեքով նամականիշը ներկայացնում է Հովհաննես Զարդարյանի լուսանկարը՝ իր «Ձմեռային բնանկար» կտավի խորապատկերին, հայտնում է «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի մամուլի ծառայությունը:
Նամականիշի մարումն իրականացրել են ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Հակոբ Արշակյանը, ՀՀ մշակույթի նախարար Լիլիթ Մակունցը, «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի Խորհրդի նախագահ Խուան Պաբլո Գեչիջյանը, ՀՀ Ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը, Հայաստանի ազգային պատկերասրահի տնօրեն Արման Ծատուրյանը:

On Tuesday, November 6, two postage stamps dedicated to the theme “Prominent Armenians. 100th anniversary of Hovhannes Zardaryan” were cancelled and put into circulation by HayPost CJSC at a hall in the National gallery of Armenia displaying Zardaryan’s “Akunq” exhibition.
With nominal values of AMD 170 and AMD 230 AMD and a print-run of 30 000 pcs each, the postage stamps were designed by David Dovlatyanand printed in Lowe Martin Group house in Canada.
One of them depicts the painting “Spring” by the prominent Armenian artist, while the other features a photo of Zardaryan against the background of his painting “Winter landscape”.
The postage stamps were cancelled by the Armenian Minister of Transport, Communication and Information Technologies Hakob Arshakyan, Minister of Culture Lilit Makunts, Chairman of the Board of HayPost CJSC Juan Pablo Gechidjian, President of the Union of Philatelists Hovik Musayelyan, and Director of the National Gallery Arman Tsaturyan.