ՀՀ Էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարի պաշտոնակատար Գարեգին Բաղրամյանը լրագրողների հետ զրույցում ասել է, որ Հայաստանը գազի սակագնի նվազեցման շուրջ բանակցություններ է վարում ռուսական «Գազպրոմ» ընկերության, ինչպես նաև ՌԴ էներգետիկայի նախարարության հետ:
«Գազի սակագնի հետ կապված այս պահին բանակցություններն ընթանում են և սահմանին գազի գնի ձևավորման, և ներքին կառուցվածքի հետ կապված»,- նշել է Բաղրամյանը:
Ավելի վաղ ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, որ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ պայմանավորվել են վերանայել ՀՀ-ին տրվող գազի սակագինը, ստեղծել համապատասխան հանձնաժողով:

Acting Minister of Energy Infrastructures and Natural Resources Garegin Baghramyan has revealed that Armenia is negotiating a lower gas price with Gazprom and Russia’s Energy Ministry.
Negotiations are currently underway both on the formation of tariffs on the border and the internal structure, he said.
Acting Prime Minister Nikol Pashinyan said earlier that he and Russian President Vladimir Putin have agreed to review the price of natural gas that Russia delivers to Armenia.
First Deputy Prime Minister Ararat Mirzoyan said in September that the Armenian government is analyzing the pricing of gas.