Մոնիկա Լևինսկին, որը սկանդալային ճանաչում ստացավ ԱՄՆ նախկին նախագահ Բիլ Քլինթոնի հետ ինտիմ կապից հետո, պատրաստ է կրկին ներողություն խնդրել նրա կնոջից՝ նախկին պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնից: Այդ մասին նա պատմել է Vanity Fair հանդեսի կայքում հրապարակված իր հոդվածում:
Ըստ Լևինսկու, իր առաջին հրապարակային հայտարարությունը միջադեպից հետո եղել է հենց ներողությունը Քլինթոնների դուստր Չելսիից և Հիլարիից: «Եթե ես անձամբ այսօր տեսնվեի Հիլարի Քլինթոնի հետ, գիտեմ, որ կհավաքեի ուժերս և անկեղծորեն կասեի նրան, թե որքան եմ ափսոսում»,-ասել է 45-ամյա Լևինսկին, գրում է Lenta.ru-ն:
Նա կարծում է, որ նախկին նախագահը ևս պետք է ցանկանա ներողություն խնդրել: Լևինսկին հավելել է, որ Քլինթոնը պարտավոր չէ դա անել, սակայն, ներողություն խնդրելու դեպքում, նա կփոխվեր դեպի լավը, ինչպես նաև հանրությունը:
Հունիսին հայտնի դարձավ, որ Քլինթոնն այդպես էլ ներողություն չի խնդրել անձամբ Մոնիկա Լևինսկուց և հարկ չի համարում դա անել: Քլինթոնը ԱՄՆ նախագահ էր 1993-2001թթ.: Սպիտակ տանը հայցորդ աշխատող Մոնիկա Լևինսկու հետ նրա սիրավեպի մասին հայտնի դարձավ 1998-ին: Քլինթոնը սկզբից հերքում էր, իսկ հետո խոստովանեց, որ ինտիմ կապ է ունեցել նրա հետ: Նախագահին մեղադրեցին կեղծ վկայություն տալու մեջ և իմփիչմենթ սկսեցին նրա դեմ, սակայն քվեարկության արդյունքում նա անմեղ ճանաչվեց:

Моника Левински, ставшая известной после секс-скандала с бывшим президентом США Биллом Клинтоном, готова вновь извиниться перед его женой, экс-госсекретарем Хиллари Клинтон. Об этом она рассказала своей статье, опубликованной на сайте журнала Vanity Fair.
По словам Левински, первым ее публичным заявлением после произошедшего стали именно извинения перед Челси — дочерью супругов Клинтон — и Хиллари. «Если бы я увиделась лично с Хиллари Клинтон сегодня, я знаю, что собралась бы со всеми необходимыми силами и снова искренне сказала бы ей, насколько мне жаль», — отметила 45-летняя Левински, пишет Lenta.ru.
Она полагает, что и бывший президент должен желать принести извинения. Левински добавила, что Клинтон не обязан этого делать, однако, извинившись, он стал бы лучше, и общество тоже изменилось бы к лучшему.
В июне сообщалось, что Клинтон так и не извинился лично перед Левински после секс-скандала и не считает нужным этого делать. В феврале она заявила, что движение #MeToo заставило ее по-другому взглянуть на отношения с бывшим президентом. По словам Левински, несмотря на то, что интимная связь была по обоюдному согласию, имело место злоупотребление властью.
Клинтон был президентом США с 1993 по 2001 год. О его романе со стажировавшейся в Белом доме Левински стало известно в 1998 году. Глава государства сперва открыто отрекся от отношений, а затем сознался в том, что состоял с ней в интимной связи. Президента обвинили в лжесвидетельстве и запустили в отношении него процедуру импичмента, однако по итогам голосования в сенате Клинтона признали невиновным.