Զինված տղամարդը կրակ է բացել Չիկագոյի հիվանդանոցում: Ըստ վերջին տվյալների, 4 մարդ է զոհվել՝ հիվանդանոցի 2 աշխատակից, 1 ոստիկան և ինքը կրակողը:
«Չիկագոյի զոհված քաղաքացիները կատարում էին իրենց գործը, սիրած գործով էին զբաղվում»,-ասել է Չիկագոյի քաղաքապետ Ռամ էմանուելը:
Ինչպես հայտնել է ոստիկանության ներկայացուցիչը, հարձակվողը սպանվել է փոխհրաձգության հետևանքով: Դեռևս հայտնի չէ, նա ինքնասպան է եղել, թե սպանվել է, գրում է BBC-ին:
Ոստիկաններն ասում են, որ կրակոցները հնչել են կայանատեղիում վիճաբանությունից հետո, որտեղ մի կին է սպանվել: Հետո տղամարդը մտել է հիվանդանոցի շենք և անկանոն կրակ է բացել: Ենթադրվում է, որ կրակողի թիրախը եղել է մի կին, որի հետ նա հարաբերություններ ուներ, սակայն նրա դրդապատճառները դեռ հայտնի չեն:
Ոստիկանությունը տարհանել է հիվանդներին ու անձնակազմին: Ավելի ուշ ոստիկանությունը հրապարակել է զոհված ոստիկանի անունը՝ Սամյուել Հիմենեսը վախճանվել է հիվանդանոցում ստացած վիրավորումից:
Միայն 2018-ին ԱՄՆ-ում կրակոցների հետևանքով գրեթե 13 000 մարդ է զոհվել, ևս 25000-ը հրազենային վիրավորում է ստացել, 250 ոստիկան սպանվել է պարտականությունները կատարելիս:

20 Ноябрь 2018 - 09:16 AMT
Вооруженный мужчина открыл стрельбу в больнице в Чикаго. По последним данным, в результате погибли четыре человека: две сотрудницы больницы, полицейский и сам стрелок.
«Чикаго потерял врача, фармацевта и полицейского. Все они выполняли свою работу, занимались любимым делом», – сообщил мэр Чикаго Рам Эмануэль.
Как сообщил представитель местной полиции, нападавший погиб в ходе перестрелки. Пока неясно, совершил ли он сумоубийство или был застрелен, пишет BBC.
Полицейские говорят, что стрельба началась с ссоры на парковке, где была убита женщина. Затем мужчина вошел в здание больницы и начал беспорядочную стрельбу. Предположительно, целью стрелка была женщина, с которой он состоял в отношениях, но его мотивы пока не выяснены.
К зданию быстро прибыла полиция, пациенты и персонал были эвакуированы. Позднее полиция назвала имя погибшего полицейского: Самюэль Хименес. Он скончался от ранений в больнице.
Только в 2018 году в США в результате стрельбы погибли почти 13 тысяч человек. Еще 25 тысяч человек получили огнестрельные ранения. 250 полицейских были убиты при исполнении обязанностей.