2018 թվականի նոյեմբերի 29-ին Երևանի քաղաքապետարանում, «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի կողմից մարվել է և շրջանառության մեջ դրվել չորս նամականիշով գեղաթերթիկ՝ նվիրված «Հայոց պատմություն. Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակը» թեմային:
Չորս նամականիշով գեղաթերթիկը տպագրվել է Ֆրանսիայի Cartor տպագրատանը՝ 15 000 տպաքանակով: Գեղաթերթիկի դիզայնի հեղինակն է «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի դիզայներՎահե Մուրադյանը:
Նամականիշի չափսերն են` 30,0 x 30,0 մմ, գեղաթերթիկի չափսերը՝ 110,0 x 70,0 մմ:
Չորս նամականիշով գեղաթերթիկի ընդհանուր անվանական արժեքը 1450 դրամ է: Նամականիշերի պատկերները ներկայացված են ըստ ժամանակագրության:Նամականիշերի վրա պատկերված են Էրեբունի քաղաքի պեղված հատակագիծը, Ամիրյան փողոցի մի հատված՝ լուսանկարված 1920-ական թվականներին, Երևանի երկաթուղային կայարանի շենքը և Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի շենքը:
Գեղաթերթիկի վրա ներկայացված է մի հատված Երևան քաղաքի գիշերային համայնապատկերից՝ Արարատ լեռան խորապատկերին:
Գեղաթերթիկի մարումն իրականացրել են Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը, ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի պաշտոնակատար Հակոբ Արշակյանը, «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի Խորհրդի նախագահ Խուան Պաբլո Գեչիջյանը, ՀՀ Ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը, հայտնում է «Հայփոստի» մամուլի ծառայությունը:

A souvenir sheet with four stamps dedicated to the theme “Armenian history. 2800th anniversary of the foundation of Yerevan” was put into circulation by HayPost CJSC on Thursday, November 29.
Authored by HayPost designer Vahe Muradyan, the sheet was printed in Cartor printing house in France with a print-run of 15 000 pcs.
With a total nominal value AMD 1450. the souvenir sheet depicts the excavated plan of Erebuni, a fragment of Amiryan street photographed in 1920s, the building of Yerevan Railway Station and the National Academic Theatre of Opera and Ballet after A. Spendiaryan.
The background of the souvenir sheet depicts a fragment of a night view of the the city of Yerevan today.
The sheet was cancelled by Mayor of Yerevan Hayk Marutyan, Acting Minister of Transport, Communication and Information Technologies Hakob Arshakyan, Chairman of the Board of HayPost CJSC Juan Pablo Gechidjian, the President of the Union of Philatelists of the RA Hovik Musayelyan.