ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար, «Իմ քայլը» դաշիքնի առաջնորդ Նիկոլ Փաշինյանը Արարատի մարզում նախընտրական հանդիպման ժամանակ ասել է, որ Նախիջևանում 11,000 հա «ազատգրելու» մասին Ադրբեջանի լուրը կեղծ է:
«Իմ վարչապետ ընտրվելուց հետո շատ արագ Ադրբեջանը հայտարարեց Նախիջևանում 11,000 հեկտար «ազատգրելու» մասին, և ցավալիորեն Հայաստանում եղան ուժեր, որոնք գիտակցաբար, կամ անգիտակցաբար, տուրք տվեցին այդ ապատեղակտվությանը: Ես հույս ունեմ, որ դուք՝ Արարատի բնակիչներդ, հենց սկզբից եք իմացել, որ դա կատարյալ անհեթեություն է, և որ ՀՀ ԶՈւ-ն, ինչպես նախկինում, այնպես էլ հիմա վստահորեն պաշտապնում է մեր սահմաններն ու անվտանգությունը», – ասել է Փաշինյանը:
Նա նշել է, որ հայկական կողմն ամբողջությամբ տիրապետում է ռազմավարական նախաձեռնությանը հայ-ադրբեջանական սահմանի Նախիջևանի հատվածում:

Acting Armenian Prime Minister, leader of Im Kayl (My Step) alliance Nikol Pashinyan has described Azerbaijani reports about “liberating” 11,000 ha of territory in Nakhijevan as “perfect nonsense”.
“After I was elected as Prime Minister, Azerbaijan immediately declared about ‘liberating’ 11,000 ha of land, and some circles in Armenia knowingly or unknowingly gave in to that disinformation,” Pashinyan told supporters in Ararat province.
“The Armenian Armed Forces always protect our borders and ensure our security.”
According to him, the Armenian side holds an upper hand in the situation on the border with Azerbaijan.