ՀՀ զինված ուժերի ՍՈՒ-25 մարտական ինքնաթիռը Բարձրաշեն գյուղի տարածքում չի հայտնաբերվել, PanARMENIAN.Net ին հայտնեց ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Ավելի վաղ որոշ ԶԼՄ-ներ լուրեր էին տարածում, թե ինքնաթիռը հայտնաբերել են Անի համայնքի Բարձրաշեն գյուղի վարչական տարածքում գտնվող ձորում:
Դեկտեմբերի 4-ին ՝ ժամը 10:20-ի սահմաններում, կորել է կապը ամենօրյա մարտական պատրաստության պլանով ուսումնամարզական թռիչք իրականացնող ՀՀ զինված ուժերի ՍՈՒ-25 մարտական ինքնաթիռի հետ:
Ինքնաթիռը թռիչքային երթուղի էր դուրս եկել ժամը 10.06-ին Գյումրիի օդանավակայանից: Ընթանում են որոնողա-փրկարարական աշխատանքներ: Օդանավի անձնակազմը բաղկացած է 2 հոգուց:

The Armenian Defense Ministry has refuted media publications suggesting the Su-25 aircraft that went missing earlier on Tuesday, December 4, has been found.
The jet aircraft of the Armenian Armed Forces lost contact with ground officials after taking off from the airport in Gyumri.
Some local news outlets reported that the plane had allegedly been found in a gorge near the village of Bardzrashen.
In a conversation with PanARMENIAN.Net, Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannisyan refuted the reports.