Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը Ջորջ Բուշ ավագի մահվան կապակցությամբ ցավակցական հեռագիր է հղել նրա ընտանիքին՝ նշելով, որ նրա մասին հիշողությունները վառ են նաև Հայաստանում:
«Անհնար է չգնահատել նրա մեծ ներդրումը ժողովուրդների միջև փոխըմբռնման ու երկխոսության հաստատման գործում: Նա մեծ ջանքեր գործադրեց մեր անհանգիստ աշխարհն ավելի լավն ու ավելի ապահով միջավայր դարձնելու համար, իսկ նրա իմաստնությունն ու քաղաքական քաջությունն այս գործում նրա հաջողության գրավականը դարձան:
Ես վառ հիշողություններ ունեմ Տեխասում, Լոնդոնում և այլուր մեր ունեցած անձնական հանդիպումներից: Նրա մասին հիշողությունները վառ են նաև Հայաստանում»,- ասվում է Հանրապետության նախագահի ցավակցական հեռագրում, հայտնում է նախագահի մամուլի ծառայությունը:
ԱՄՆ նախկին նախագահ Ջորջ Բուշ ավագը կյանքից հեռացել է 95 տարեկանում: Բուշ ավագը ԱՄՆ նախագահի պաշտոնը զբաղեցրել է 1989-1993թթ.:

President Armen Sarkissian has sent a letter of condolences to the family of former U.S. President George H.W. Bush over his death on November 30.
“One cannot but appreciate his great contribution to the establishment of mutual understanding and dialogue between peoples,” Sarkissian said.
“He went to great lengths to make our troubled world a better and safer environment, while his wisdom and political courage helped him achieve success in this regard.”
“I have bright memories of our personal meetings in Texas, London and elsewhere,” Sarkissian said adding that Armenians too remember the 41st President of the United States.