Դեկտեմբերի 7-ին Գյումրու քաղաքապետարանի շենքում, ՀՀ կառավարության արտագնա նիստից անմիջապես առաջ, «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի կողմից մարվել և շրջանառության մեջ է դրվել մեկ նամականիշ՝ նվիրված «Սպիտակի երկրաշարժ» թեմային:
230 դրամ անվանական արժեքով նամականիշը տպագրված է Ֆրանսիայի Cartor տպագրատանը՝ 30 000 տպաքանակով: Նամականիշի դիզայնի հեղինակն է «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի գլխավոր դիզայներ Վահագն Մկրտչյանը:
Նամականիշի վրա կոլաժի տեսքով պատկերված են 1988 թվականի դեկտեմբերի 7-ի ավերիչ երկրաշարժի տեսարաններ. ավերված շենքեր, փրկարարական աշխատանքներ և Գյումրու Անկախության հրապարակի ժամացույցը, որը ցույց է տալիս երկրաշարժի ժամը:
Մարման պաշտոնական արարողությունը տեղի է ունեցել ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի ներկայությամբ, հայտնում է «Հայփոստի» մամուլի ծառայությունը:
Նամականիշի մարումն իրականացրել են ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի պաշտոնակատար Հակոբ Արշակյանը, ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարի պաշտոնակատար Ֆելիքս Ցոլակյանը, Գյումրու քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանը, «ՀայՓոստ» ընկերության Խորհրդի նախագահ Խուան Պաբլո Գեչիջյանը:
1988 թվականի դեկտեմբերի 7-ին Հայաստանի Հանրապետության հյուսիսային շրջաններում տեղի է ունեցել ավերիչ երկրաշարժ, որի էպիկենտրոնը գտնվում էր Սպիտակ քաղաքի մոտ և որը հետագայում անվանվել է Սպիտակի երկրաշարժ:

A postage stamp dedicated to the earthquake of Spitak was cancelled and put into circulation by HayPost CJSC in Gyumri on Wednesday, December 7.
With nominal value of 230 AMD, the stamp was authored by designer of HayPost CJSC Vahagn Mkrtchyan and is printed in Cartor printing house in France with a print-run of 30 000 pcs.
The piece depicts a collage of scenes from the devastating earthquake that shook the country on December 7, 1988. The scenes include demolished buildings, rescue work and the clock of the Independence Square of Gyumri, that shows the time of the earthquake.
The official cancellation ceremony was held in the presence of acting Prime Minister Nikol Pashinyan.
The postage stamp was cancelled by acting Minister of Transport, Communication and Information Technologies of Hakob Arshakyan, Acting Minister of Emergency Situations Feliks Tsolakyan, Mayor of Gyumri Samvel Balasanyan, Chairman of the Board of HayPost Juan Pablo Gechidjian.