Ժամը 11:00-ի դրությամբ ԱԺ արտահերթ ընտրություններին մասնակցել է ընտրելու իրավունք ունեցող ՀՀ քաղաքացիների 7.76%-ը կամ 201,250 ընտրող:
2017 թվականի խորհրդարանական ընտրություններին նույն ժամի դրությամբ քվեարկել էր ընտրողների 13.32%-ը կամ 150,000 ընտրող ավելի, քան այս ընտրություններին:
2015 թվականին սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեին ժամը 11:00-ի դրությամբ քվեարկեր էլ ընտրողների 7.84%-ը:
Դեկտեմբերի 9-ին՝ ժամը 8:00-ին, ՀՀ-ում բացվել են բոլոր` 1998 ընտրատեղամասերը, և մեկնարկել խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունները: Ընտրատեղամասերը կփակվեն ժամը 20:00-ին: Ազգային ժողովի ընտրապայքարին մասնակցում է քաղաքական 11 ուժ, որից 2-ը դաշինք է, 9-ը՝ կուսակցություն:

9 Декабрь 2018 - 08:38 AMT
9 декабря, по состоянию на 11:00 по местному времени, из 2.573.779 имеющих право голоса граждан в голосовании на внеочередных выборах в Национальное собрание Армении приняли участие 201,250 избирателей или 7.76% от их общего числа. Об этом сообщили в ЦИК Армении.
Между тем, по состоянию на 11:00 на парламентских выборах 2017 года проголосовали 344,717 или 13.32% граждан РА.
9 декабря в Армении стартовали внеочередные выборы в Национальное собрание РА. В выборах участвуют 11 политических сил – 9 партий и 2 блока: блок «Мой шаг», Республиканская партия Армении, «Процветающая Армения», «Армянская революционная федерация «Дашнакцутюн», «Светлая Армения», «Сасна црер», блок «Мы», «Национальный прогресс», «Христианско-народное возрождение», «Оринац Еркир» и социал-демократическая партия «Решение гражданина».