ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը մասնակցել է ԱԺ արտահերթ ընտրությունների քվեարկությանը. նա ասել է, որ քվեարկել է «հանուն խաղաղության», հայտնում է «Ա1+»-ը:
Հարցին, թե ինչպես է վերաբերում Թավշյա հեղափոխությանը և ինչպես է գնահատում ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի կառավարության գործունեությունը, Տեր-Պետրոսյանն ասել է, որ իր պատասխանելու դեպքում քարոզչություն կլինի, ինչն օրենքի խախտում է:
Ավելի վաղ քվեարկել է նաև ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը։
Դեկտեմբերի 9-ին Հայաստանում ընթանում են ԱԺ արտահերթ ընտրությունները: Ժամը 8:00-ին բացվել են բոլոր` 2010 ընտրատեղամասերը: Մասնակցում է 11 քաղաքական ուժ: Ընտրությունները կտևեն մինչև 20:00-ն:

Первый президент Армении Левон Тер-Петросян проголосовал на внеочередных выборах в парламент Армении.
В беседе с журналистами экс-президент сообщил, что проголосовал во имя мира, пишет A1plus.am.
На вопрос, как он оценивает деятельность возглавляемого Николом Пашиняном правительства, как относится к революции, аресту второго президента Роберта Кочаряна в рамках «дела 1 марта», Левон Тер-Петросян отказался отвечать, отметив, что это будет агитацией.
На уточняющий вопрос журналистов, имеется ли у него обеспокоенность касательно карабахского вопроса, Левон Тер-Петросян ответил вопросом на вопрос: «А есть ли среди армянского народа кто-то, кто не был бы обеспокоен этим вопросом?».