ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը մասնակցել է ԱԺ արտահերթ ընտրությունների քվեարկությանը. նա ասել է, որ քվեարկել է «հանուն խաղաղության», հայտնում է «Ա1+»-ը:
Հարցին, թե ինչպես է վերաբերում Թավշյա հեղափոխությանը և ինչպես է գնահատում ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի կառավարության գործունեությունը, Տեր-Պետրոսյանն ասել է, որ իր պատասխանելու դեպքում քարոզչություն կլինի, ինչն օրենքի խախտում է:
Ավելի վաղ քվեարկել է նաև ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը։
Դեկտեմբերի 9-ին Հայաստանում ընթանում են ԱԺ արտահերթ ընտրությունները: Ժամը 8:00-ին բացվել են բոլոր` 2010 ընտրատեղամասերը: Մասնակցում է 11 քաղաքական ուժ: Ընտրությունները կտևեն մինչև 20:00-ն:

First Armenian President Levon Ter-Petrosyan voted “for peace” in elections to the National Assembly on Sunday, December 9.
When asked how he would assess the results of the velvet revolution and the activity of acting Prime Minister Nikol Pashinyan, Ter-Petrosyan refused to answer, saying that any response would be considered propaganda, which is a violation of the law.
Pashinyan swept to power in May after months of peaceful protests and a civil disobedience campaign as tens of thousands of people took to the streets across the country demanding the resignation of former authorities.
Pashinyan, President Armen Sarkissian and ex-President Serzh Sargsyan have also cast their ballots in Yerevan.