Դեկտեմբերի 9-ին՝ ժամը 8:00-ին, ՀՀ-ում փակվել են բոլոր ընտրատեղամասերը. խորհրդարանական արտահերթ ընտրություններն ավարտվել են։
Ազգային ժողովի ընտրապայքարին մասնակցում է քաղաքական 11 ուժ, որից 2-ը դաշինք է, 9-ը՝ կուսակցություն:
Խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցող կուսակցություններն ու դաշինքները քվեաթերթիկներում ունեն հետևյալ համարները՝ Հայաստանի Հանրապետական կուսակցություն՝ 1, «Քաղաքացու որոշում սոցիալ-դեմոկրատական» կուսակցություն` 2, «Հայ հեղափոխական դաշնակցություն»` 3, «Իմ քայլը» դաշինք` 4, «Լուսավոր Հայաստան»` 5, «Քրիստոնեաժողովրդական վերածնունդ»` 6, «Ազգային առաջընթաց»՝ 7, «Մենք» դաշինք՝ 8, «Օրինաց երկիր»՝ 9, «Սասնա ծռեր»՝ 10, «Բարգավաճ Հայաստան»՝ 11:
Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի փոխանցմամբ՝ ժամը 17:00-ի դրությամբ ԱԺ արտահերթ ընտրությունների քվեարկությանը մասնակցել է ընտրելու իրավուքն ունեցող քաղաքացիների 39.54%-ը կամ 1.025 մլն ընտրող:
Ընդհանուր առմամբ, համապետական ցուցակներում որպես թեկնածու գրանցվել է 1471 քաղաքացի: ՀՀ ոստիկանությունը հրապարակել է Ազգային ժողովի ընտրություններին ընտրողների ընդհանուր թիվն, ըստ որի ընտրելու իրավունք ունի 2,573,779 քաղաքացի։

Polls in Armenia to elect members of parliament in the first vote after the velvet revolution closed at 8:00 pm on Sunday, December 9.
According to data provided by the Central Electoral Commission, 1.025 million (39.54%) eligible voters cast ballots in Armenia's parliamentary elections as of 17:00 pm.
Acting Prime Minister Nikol Pashinyan swept to power after months of peaceful protests and a civil disobedience campaign as tens of thousands of people took to the streets across the country demanding the resignation of former authorities.
Election campaign launched across Armenia on November 26 with leaders of parties and alliances traveling to the various provinces of the country for 12 days through December 7.
Eleven political forces were running in elections, including two blocs – Im Kayl “(My Step) and Menk (We) – as well as nine parties – Prosperous Armenia, National Progress, Christian Democratic Revival, Sasna Tsrer, Rule of Law, the Armenian Revolutionary Federation, Bright Armenia, the Republican Party of Armenia, Citizen's Decision Social-Democratic Party.