Դեկտեմբերի 2-ին Գյումրիում ծեծի հետևանքով մահացած Ջուլիետա Ղազարյանին անզգուշությամբ մահ պատճառելու կասկածանքով ձերբակալվել է Գյումրիում տեղակայված ռուսական 102-րդ ռազմաբազայի զինծառայող:
Այս մասին PanARMENIAN.Net ի հետ զրույցում հայտնեց ՀՀ գլխավոր դատախազության հանրային կապերի բաժնի պետ Արևիկ Խաչատրյանը:
Ավելի վաղ դաժան ծեծի հետևանքով Գյումրիում մահացել է 1961 թվականին ծնված Ջուլիետա Ղազարյանը:
Դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112 հոդվածի 2-րդ մասի 14-րդ կետի հատկանիշներով (դիտավորությամբ առողջությանը ծանր վնասվածք պատճառելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է տուժողի մահը):

A contract serviceman of the 102nd Russian base was detained on suspicion of causing death by negligence to a resident of the city of Gyumri in Armenia, Head of Public Relations Department of the Armenian Prosecutor General's Office Arevik Khachatryan told PanARMENIAN.Net.
The crime was committed on December 2. An unknown person attacked Julietta Ghazaryan, born in 1961, and severely beat her, hitting her in the fac and mutilating her beyond recognition. The woman died on the way to the hospital.