ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նիստում հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը հայտարարել է, որ 7-րդ գումարման Ազգային ժողովը կունենա 132 պատգամավոր:
Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններում մոտ 71%-ով հաղթած «Իմ քայլը» դաշինքը կստանա 88 մանդատ, այդ թվում՝ 4 մանդատ կտրվի ազգային փոքրամասնություններին՝ ռուս, եզդի, ասորի, քուրդ համայնքները ներկայացնող պատգամավորների։
Ըստ Ընտրական օրենսգրքի, մյուս քաղաքական ուժերի մանդատների թիվը չպետք է պակաս լինի մեծամասնություն կազմող ուժի մանդատների 1/3-ից, տվյալ դեպքում պետք է լինի 44։ Ըստ այդմ, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը կունենա 26 մանդատ, իսկ «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը՝ 18 մանդատ։
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն ամփոփել է ԱԺ արտահերթ ընտրությունների վերջնական արդյունքները, դրանց համաձայն, ՀՀ ԱԺ է անցել 3 քաղաքական ուժ։ Ձայների 70.43%-ով հաղթել է «Իմ քայլը» դաշինքը՝ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ։ Երկրորդ տեղը և 8.27% հավաքել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը, երրորդ` 6.37%-ով, «Լուսավոր Հայաստանը»։

The Armenian Central Electoral Commission has revealed that the National Assembly will be comprised of 132 lawmakers.
My Step alliance led by acting Prime Minister Nikol Pashinyan secured a convincing victory in the vote, with 70.43% of all the ballots cast in their favor. Two more parties – Prosperous Armenia and Bright Armenia – have also collected enough votes to have seats in the National Assembly. They have won 8.27% and 6.37% of the vote, respectively.
Accordingly, the My Step will receive 88 mandates, including four mandates for the representatives of the country's Russian, Yezidi, Assyrian an Kurdish minorities.
Under Armenia's Electoral Code, the number of lawmakers representing other forces in the parliament cannot be less than 1/3 of the seats of the ruling party.