Դեկտեմբերի 27-ին Մոսկվայում մեկնարկել է Հայաստանի Հանարապետության վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի և Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է Փաշինյանի մամուլի քարտուղար Արման Եղոյանը:
«Սպուտնիկի» հայաստանյան ծառայության փոխանցմամբ՝ Պուտինը շնորհավորել է Փաշինյանին դեկտեմբերի 9-ին կայացած արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններում նրա առաջնորդած «Իմ քայլը» դաշինքի հաղթանակի առթիվ, մաղթել հաջողություն:
Պուտինը նաև ընդգծել է, որ պետք է պահպանել հայ-ռուսական հարաբերությունների զարգացման դինամիկան բոլոր ոլորտներում, այդ թվում՝ անվտանգության ոլորտում, մասնավորապես, ՀԱՊԿ-ի շրջանակում:
Փաշինյանն իր հերթին պատրաստակամություն է հայտնել շարունակել ՌԴ-ի հետ գործակցությունը բոլոր ուղղություններով, այդ թվում՝ ԵԱՏՄ շրջանակում: Նա նաև հրավիրել է Պուտինին Հայաստան:
Ավելի վաղ Հայաստանի Հանարապետության վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով Մոսկվա է մեկնել:

A meeting of Russian President Vladimir Putin and acting Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan started in Moscow on Thursday, December 27.
During the meeting, Putin congratulated Pashinyan on victory of My Step party in the elections to the Armenian parliament and wished good luck in the implementation of plans.
Putin also said that the dynamics in relations with Armenia should be maintained, including in the security sector, through the CSTO and other integration processes.
Pashinyan, in turn, confirmed his readiness to develop relations with Russia in all directions, stressing that Armenia is positively oriented towards integration within the Eurasian Economic Community.
Also, the head of the Armenian government invited the Russian leader to travel to Yerevan with an official visit in 2019.