ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը ռուսաստանյան «Վեդոմոստի» թերթի ընթերցողների քվեարկության արդյունքում ճանաչվել է 2018 թվականի «Տարվա քաղաքական գործիչ», հայտնում է թերթը:
Տարվա քաղաքական գործչի մյուս թեկնածուներն են Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը, Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը, Հյուսիսային Կորեայի նախագահ Կիմ Չեն Ինը և Հակասիայի Հանրապետության նախագահ Վալենտին Կոնովալովը:
Պարբերականն անդրադառնում է Թավշյա հեղափոխությանը, ԱԺ արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններում Փաշինյանի առաջնորդած ուժի հաղթանակին:

Редакция и читатели российского издания «Ведомости» выбрали персон года в шести номинациях. Так, по мнению читателей, политиком 2018 года признан исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян.
Помимо Пашиняна, в числе кандидатов на звание «Политик года» были канцлер Германии Ангела Меркель, президенты РФ и США Владимир Путин и Дональд Трамп, лидер КНДР Ким Чен Ын и глава Республики Хакасия Валентин Коновалов.
Редакция «Ведомостей» сделала свой выбор в пользу Ангелы Меркель.
Издание также кратко рассказывает о бархатной революции в апреле-мае 2018 года в Армении, избрании Пашиняна премьером, внеочередных выборах в парламент Армении и безоговорочной победе в них политического блока Пашиняна «Мой шаг».