Դեկտեմբերի 28-ին Սահակյանց ամինացիոն ստուդիայի շենքում, «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի կողմից մարվել և շրջանառության մեջ է դրվել մեկ նամականիշ՝ նվիրված «Մանկական ֆիլատելիա. Հայկական մուլտֆիլմեր» թեմային:
100 դրամ անվանական արժեքով նամականիշը տպագրված է Ֆրանսիայի Cartor տպագրատանը՝ 40 000 տպաքանակով: Նամականիշի դիզայնի հեղինակն է «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի գլխավոր դիզայներ Վահագն Մկրտչյանը, չափսերն են` 30,0 x 40,0 մմ
Նամականիշի վրա պատկերված է հայ գրող Ղազարոս Աղայանի «Անահիտ» հեքիաթի հիման վրա 2014-ին «Սահակյանց ամինացիոն ստուդիայի» կողմից նկարահանված համանուն հայկական մուլտֆիլմի պաստառը:
Նամականիշի մարումն իրականացրել են ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների փոխնախարար Արմեն Արզումանյանը, «Հայփոստ» ՓԲԸ գլխավոր գործադիր տնօրենի պաշտոնակատար Հայկ Ավագյանը, «Սահակյանց ամինացիոն ստուդիա»-ի համահիմնադիր Դավիթ Սահակյանցը, «Շարմ Հոլդինգ»-ի գլխավոր տնօրեն Կարեն Ղազարյանը, ՀՀ Ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը, հայտնում է«Հայփոստ» ՓԲԸ մամուլի ծառայությունը:

A postage stamp dedicated to the theme “Children’s philately. Armenian cartoons” was cancelled and put into circulation by HayPost CJSC on Friday, December 28.
With nominal value of AMD 100, the stamp was designed by Vahagn Mkrtchyan and printed in Cartor printing house in France with the print-run of 40 000 pcs.
The piece depicts the poster of the Armenian animated film “Anahit” which was created by Sahakyants Animation Studio in 2014 on the base of a homonymous fairy tale by the Armenian writer Ghazaros Aghayan.
The postage stamp was cancelled by the Deputy Minister of Transport, Communication and Information Technologies Armen Arzumanyan, co-founder of Sahakyants Animation Studio David Sahakyants, Acting Chief Executive Officer of HayPost CJSC Haik Avagyan, President of the Union of Philatelists Hayk Musayelyan.