ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն աշխատավարձ և զինվորական թոշակ է ստանում, որոնք փոխանցվում են «Ռոսիա» բանկի քարտին: Այդ մասին հայտնել է նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
Նա հիշեցրել է, որ երբ առաջին պատժամիջոցները սահմանվեցին, «ամերիկացիները չգիտես ինչու համարեցին, որ Ղրիմը ՌԴ-ին միացնելու գլխավոր մեղավորները մի շարք ռուսաստանյան ընկերություններն են, առաջին հերթին «Ռոսիա» բանկը»:
«Այն ժամանակ էլ ՌԴ նախագահը որոշում կայացրեց իր աշխատավարձն ու զինվորական թոշակն այդ բանկի քարտին փոխանցելու մասին: Թե որքան թոշակ է նա ստանում, հստակ չեմ կարող ասել, չգիտեմ»,-ասել է Պեսկովը «Արգումենտի ի ֆակտի» պարբերականին տված հարցազրույցում:
Նա նաև հավելել է, որ նախագահի աշխատավարձը, ինչպես նաև վարչապետի աշխատավարձը, սահմանվում է նախագահի հրամանագրով:

Russian President Vladimir Putin receives a salary and military pension on a Rossiya Bank card, his press secretary Dmitry Peskov said in an interview with AIF.
He recalled that when the first sanctions were imposed, “for some reason, the Americans thought that the main perpetrators of Crimea’s accession to Russia were a number of our companies, including the Rossiya Bank."
“And then the President decided to transfer his salary and military pension to the card of the bank. I can't reveal the exact amount of his pension, I don’t know,” Peskov said.
He also added that both the President's and Prime Minister's salaries are established by presidential decrees.