Մեծ Բրիտանիայի թագուհի Եղիսաբեթ Երկրորդի ամուսինը՝ Էդինբուրգի դուքս, արքայազն Ֆիլիպը ավտովթարի մասնակից է դարձել:
Նրա Range Rover-ը շրջվել է: 97-ամյա արքայազնը չի տուժել:
Արքայազն Ֆիլիպի մեքենան բախվել է մեկ այլ մեքենայի թագուհուն պատկանող Սանդրինգհեմյան կալվածքի մոտակայքում: Վթարը տեղի է ունեցել, երբ արքայազնի մեքենան դուրս է եկել գլխավոր մայրուղի:
Ըստ ոստիկանության հաղորդագրության, ավտոմեքենայում, որին բախվել է արքայազնի մեքենան, 2 մարդ է եղել: Երկուսն էլ թեթև վնասվածքներ են ստացել, գրում է Snob.ru-ն Reuters-ի վրա հղումով:
Ֆիլիպն ու Եղիսաբեթ Երկրորդն ամուսնացել են 1947-ին: Ֆիլիպն ունի թագուհու ամուսնու կարգավիճակ՝ այսինքն չունի իշխանություն կամ հատուկ սահմանադրական կարգավիճակ: Ֆիլիպն ու Եղիսաբեթը 4 երեխա ունեն՝ արքայազներ Չարլզը, Էնդրյուն, Էդուարդը և արքայադուստր Աննան:

18 Январь 2019 - 07:53 AMT
Герцог Эдинбургский и муж королевы Великобритании Елизаветы Второй 97-летний принц Филипп попал в ДТП.
Авария произошла, когда Range Rover Филиппа выехал на главную дорогу. По сообщению полиции, в автомобиле, с которым столкнулась машина принца, было два человека. Оба получили легкие травмы, пишет Snob.ru со ссылкой на Reuters.
Автомобили столкнулись недалеко от поместья Сандрингем, которое принадлежит королеве Елизавете. Range Rover принца перевернулся. Герцога Эдингбургского осмотрели врачи, он не пострадал.
Филипп женился на Елизавете в 1947 году. Он имеет статус принца-консорта — супруга королевы, который не имеет власти или специального конституционного статуса. У Филиппа и Елизаветы четверо детей: принцы Чарльз, Эндрю и Эдуард, а также принцесса Анна.