Ռուսաստանում փորձել են ինքնաթիռ առևանգել՝ ուղևորներից մեկը պահանջել է ինքնաթիռն ուղղել Աֆղանստան:
Ավելի ուշ հայտնի դարձավ, որ Սուրգուտից Մոսկվա թռչող «Աերոֆլոտ» ընկերության ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել Խանտի Մանսիյսկում: Այդ մասին պարզ է դառնում FlightRadar կայքի տվյալներից:
«Ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել Խանտի Մանսիյսկի օդանավակայանում: Ուրիշ ոչ մի տեղեկություն չկա,-ՌԲԿ-ին են հայտնել ՌԴ ՆԳՆ տրանսպորտի վարչությունից:
SU1515 չվերթն իրականացնող ինքնաթիռը դուրս էր եկել Սուրգուտից Մոսկվայի ժամանակով 13:00-ին, սակայն այնուհետև, շրջադարձ էր կատարել օդում և վայրէջք իրականացրել Խանտի Մանսիյսկում:
«Աերոֆլոտում» հրաժարվել են մեկնաբանություններից: Ազգային հակաահաբեկչական կոմիտեն ևս ոչ մի տեղեկություն չի հայտնել:

22 Январь 2019 - 11:59 AMT
Самолет авиакомпании «Аэрофлот», летевший из Сургута в Москву, приземлился в Ханты-Мансийске, следует из данных сайта FlightRadar. Ранее СМИ сообщили, что один из пассажиров самолета потребовал развернуть его и направить в Афганистан.
«Самолет приземлился в аэропорту Ханты-Мансийска. Больше пока никакой информации», — сообщили в отделении информации и общественных связей управления на транспорте МВД России по УрФО, пишет РБК.
Самолет «Аэрофлот» (рейс SU1515) вылетел из Сургута в 13:00 по местному времени, однако затем развернулся в воздухе и приземлился в Ханты-Мансийске.
В «Аэрофлоте» отказались прокомментировать ситуацию со своим рейсом. В Национальном антитеррористическом комитете (НАК) сообщили изданию, что пока не комментируют информацию.