2019-ի հունվարի 22-ին, Սիլվա Կապուտիկյանի ծննդյան 100-ամյակին նվիրված միջոցառման շրջանակներում, Հայաստանի գրողների միության շենքում, «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի կողմից մարվել և շրջանառության մեջ է դրվել մեկ նամականիշ՝ նվիրված «Մեծանուն հայեր. Սիլվա Կապուտիկյանի ծննդյան 100-ամյակը» թեմային:
120 դրամ անվանական արժեքով նամականիշը տպագրված է Ֆրանսիայի Cartor տպագրատանը՝ 30 000 տպաքանակով: Նամականիշի դիզայնի հեղինակն է «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի դիզայներ Դավիթ Դովլաթյանը:
Նամականիշի վրա պատկերված է հայ հայտնի գրող, բանաստեղծուհի և հասարակական գործիչ Սիլվա Կապուտիկյանը` իր հերթական ստեղծագործության վրա աշխատելիս:
Նամականիշի մարումն իրականացրել են ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների փոխնախարար Արմեն Արզումանյանը, ՀՀ մշակույթի փոխնախարար Տիգրան Գալստյանը, «ՀայՓոստ» ընկերության Խորհրդի նախագահ Խուան Պաբլո Գեչիջյանը, Հայաստանի գրողների միության նախագահ Էդուարդ Միլիտոնյանը, ՀՀ Ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը, հայտնում է «Հայփոստի» մամուլի ծառայությունը:

A postage stamp dedicated to the theme “Prominent Armenians. 100th anniversary of Silva Kaputikyan” was cancelled and put into circulation by HayPost CJSC on Tuesday, January 22 to celebrate the 100th anniversary of the great Armenian poetess.
With a nominal value of AMD 120, the stamp was designed by David Dovlatyan and printed in Cartor house in France with a print-run of 30 000 pcs.
The stamp depicts the famous Armenian writer, poetess and public figure Silva Kaputikyan while working on one of her pieces.
The postage stamp was cancelled by the Deputy Minister of Transport, Communication and Information Technologies Armen Arzumanyan, the Chairman of the Board of HayPost CJSC Juan Pablo Gechidjian, the Chairman of Writers’ Union of Armenia Edward Militonyan, the President of the Union of Philatelists Hovik Musayelyan.