Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ամերիկյան Apple ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Թիմ Քուքին հրավիրել է մասնակցելու 2019 թվականի հոկտեմբերին Հայաստանում անցկացվելիք Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների համաշխարհային կոնգրեսին: Այդ մասին ասել է վարչապետի գլխավոր խորհրդական Արսեն Գասպարյանը, հայտնում է «Ազատություն» ռադիոկայանը:
«Թիմ Քուքի հետ վարչապետը քննարկել է ՏՏ համաշխարհային կոնգրեսի աշխատանքները և հրավիրել է ընկերությանը, որ նրանք մասնակցեն կոնգրեսին, ինչպես նաև մտածեն, թե ինչպես կարող են աշխատել Հայաստանի հետ», – ասել է Արսեն Գասպարյանը:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Թիմ Քուքին հանդիպել էր հունվարի 22-ին՝ Շվեյցարիայում, Դավոսի համաշխարհային տնտեսական ֆորումի շրջանակներում: Հանդիպմանը ներկա էր եղել նաև Արսեն Գասպարյանը, ով այդ մասին գրել էր իր ֆեյսբուքյան էջում:

28 Январь 2019 - 14:00 AMT
Премьер-министр Армении Никол Пашинян пригласил генерального директора компании Apple Тима Кука принять участие в октябре 2019 года во Всемирном конгрессеинформационных технологий в Армении. Об этом сказал главный советник премьер-министра Арсен Гаспарян, пишет Радио «Азатутюн».
«Премьер-министр с Тимом Куком обсудил работу Всемирного конгресса ИТ и пригласил его компанию принять участие в конгрессе, а также предложил подумать о том, как она сможет работать с Арменией», – сказал Гаспарян.
Премьер-министр Никол Пашинян встретился с Тимом Куком 22 января в Швейцарии в рамках Всемирного экономического форума в Давосе.