ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը լրագրողների հետ զրույցում ասել է, որ Հայաստանը Արցախյան հիմնահարցի կարգավորմանն ուղղված բանակցություններում չի կարող քննարկել «տարածքներ խաղաղության դիմաց» բանաձևը:
Պատասխանելով հարցին, որ որոշ փորձագիտական շրջանակներ ԼՂ հարցում իր և ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի վարած քաղաքականության միջև ընդհանրություններ են տեսնում, Փաշինյանն ասել է, որ դա «կատարյալ մոլորություն է»:
«Մեր կառավարությունը ԼՂ հարցում վարում է մի քաղաքականություն, որը նախորդները չեն վարել, և որևէ ընդհանուր եզրեր գտնելու փորձերը մոլորություն են», – ասել է նա:

Prime Minister Nikol Pashinyan said Wednesday, January 30 that Armenia will not discuss the land-for-peace formula when it comes to negotiations surrounding the Nagorno Karabakh conflict settlement.
In response to a remark suggesting that some experts find similarities between his policies on the matter and those of the first Armenian President, Levon Ter-Petrosyan, Pashinyan said such opinion is “perfect delusion.”
“Our government has adopted a policy on the Karabakh conflict which former authorities have never opted for,” Pashinyan said.